D. U. K.

D. U. K.
Kokios galios Saulės elektrinę pasirinkti?

Tinkamos galios elektrinė garantuos efektyvų energijos generavimą. Vidutiniškai 1 kW pagamina 1000 kWh/metus. Pvz.: Jūsų namų ūkis per metus suvartoja 7000 kWh, Jums reikalinga maždaug 7 kW galios elektrinė.

Koks stogas yra tinkamiausias Saulės elektrinei?

Saulės elektrinę galima sumontuoti ir ant plokščio, ir ant šlaitinio tipo stogo.

Idealus šlaitinio stogo nuolydžio kampas yra 30-40 laipsnių, kryptis – pietūs. Modulius pakreipus į rytų ar vakarų pusę, jiei generuoja apie 75 % savo maksimalaus pajėgumo.

Per kiek laiko atsipirks Saulės elektrinė?

Saulės elektrinės atsipirkimo laikotarpis yra 5-9 metai (jei pasinaudosite APVA parama). Atsipirkimas priklauso nuo keletos faktorių: Saulės elektrinės įrangos, stogo tipo, pasvirimo kampo bei elektros suvartojimo sąnaudų. Kuo didesnis Jūsų elektros energijos poreikis, tuo greičiau atsiperka Saulės elektrinė.

Ar įsirengęs Saulės elektrinę turėsiu mokėti ESO?

Įsirengę Saulės elektrinę, turėsite prijungti ją prie ESO administruojamų skirstomųjų tinklų. Prisijungę turėsite pasirinkti vieną iš ESO siūlomų mokėjimo planų.

Ar galiu gauti paramą Saulės elektrinei?

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) keletą kartų per metus skelbia kvietimus paramai gauti. Naujausią informaciją apie paramas galite sekti APVA puslapyje.

Kuo skiriasi polikristaliniai ir monokristaliniai moduliai?

Monokristaliniai

Monokristaliniai silicio moduliai yra efektyviausias sprendimas turint ribotą stogo plotą. Dėl gamybos proceso, kurio metu silicio tinklelis kuriamas po vieną kristalą ir sudaroma struktūra, kurioje elektronai juda laisviau, šie moduliai turi aukštesnį našumo koeficientą bei užima mažiau vietos.

Polikristaliniai

Polikristaliniai moduliai yra pigesni ir ne tokie efektyvūs kaip monokristaliniai moduliai. Gaminant šio tipo modulius silicio fragmentai sulydomi kartu ir iš jų formuojamas tinklelis. Dėl mažesnio polikristalinių modulių našumo reikalingas didesnis stogo plotos nei renkantis monokristalinius modulius.

Kuo skiriasi Saulės moduliai nuo Saulės baterijų ir kolektorių?

Visi šie elementai leidžia panaudoti Saulės energiją, bet jų funkcijos skiriasi.

Saulės moduliai – pagrindinė Saulės elektrinės dalis. Jie generuoja elektros energiją ir yra montuojami ant pastato stogo.

Saulės kolektoriai – tai nėra Saulės elektrinės dalis. Tai prietaisas, kuris naudoja Saulės energiją vandens pašildymui pastatuose. Jie dažnai pritaikomi patalpų šildymui karštu vandeniu.

Saulės baterijos – tai viena iš Saulės elektrinių sudedamųjų dalių. Visgi, tai nėra pagrindinis elementas ir naudojamas gana retai. Kaip ir nusako pavadinimas, baterijos yra skirtos Saulės elektrinės sugeneruotam elektros energijos perviršiui kaupti ir vėliau panaudoti.

Kokie yra elektrinių tipai?

Antžeminė

Antžeminės elektrinės yra puikus sprendimas, kai pastato stogas yra netinkamas papildomoms konstrukcijoms montuoti. Ant žemės įrengtos saulės modulių konstrukcijos nealina žemės ir yra lengvai prižiūrimos.

Integruota į stogą

Galite rinktis saulės elektrinę, tarnaujančią vietoje įprastos stogo dangos. Tai saugus sprendimas, skirtas estetiškam stogo ploto išnaudojimui ir energijos generavimo efektyvumui garantuoti.

Ant stogo dangos

Ant šlaitinio stogo tvirtinamos saulės elektrinės yra populiariausias namų savininkų pasirinkimas. Saulės modulių išdėstymą pritaikysime Jūsų stogui, kad garantuotume maksimalų elektrinės našumą.

Ant plokščio stogo

Plokščias stogas taip pat puikiai tinka saulės elektrinei įrengti. Ant stogo sumontuosime konstrukcijas, kurios užtikrins optimalų saulės modulių pasvirimo kampą ir efektyvumą.

Fasadas

Į fasadą integruota saulės elektrinė yra šiuolaikiškas būdas generuoti atsinaujinančią energiją tuo pačiu apsaugant pastatą nuo lietaus, sniego ir vėjo poveikio. Saulės elektrinėmis dengto fasado ar kitų architektūrinių elementų nebereikės perdažyti ir kitaip prižiūrėti.

Ar mano namas tinka Saulės energijai gaminti?

Kuo daugiau Saulės šviesos gauna namas, tuo jis tinkamesnis Saulės energijai gaminti. Svarbu, kad namas nestovėtų tamsioje vietoje, šešėlyje (pavyzdžiui, miške ar tarp aukštų, tankių medžių, pastatų) ir turėtų stogo šlaitą, nukreiptą į pietų ar rytų ir vakarų puses.

Ar elektrinė veikia debesuotą dieną?

Debesuotą dieną Saulės elektrinė pagamina mažiau elektros energijos, tačiau jei yra bent kiek šviesos – energija vis tiek gaminama. Ilguoju periodu kasdien pagamintos elektros energijos kiekis išsilygina ir efektyvumo praradimus debesuotomis dienomis atperka saulėtos dienos.

Kokia Saulės elektrinės nauda žiemą?

Nors žiemą dėl trumpesnių dienų Saulės elektrinės pagamina mažiau energijos, tačiau turint Saulės elektrinę žiemos metu, atgausite vasaros metu į ESO tinklus pateiktos ir sukauptos elektros energijos kiekį, mokant tik naudojimosi tinklais („pasaugojimo“) paslaugos kainą.

Kokios priežiūros reikalauja Saulės elektrinė?

Vienintelė reikalinga periodinė priežiūra - patikrinimas, ar Saulės moduliai yra švarūs, neužteršti dulkėmis ar žiedadulkėmis, neuždengti lapais. sniegu. Iš patirties galime pasakyti, kad patikra yra labai retai reikalinga, nes moduliai patys puikiai nusivalo dėl lietaus, kai modulių pasvirimo kampas yra didesnis nei 10 laipsnių plokštumos atžvilgiu. Jeigu instaliacija tvarkinga, papildomų eksploatacijos išlaidų nepatirsite visą garantinį laikotarpį. Modulio stiklas pagamintas taip, kad stipri kruša jo nesugadins, tad pats modulis yra ilgaamžis.

Jei turiu saulės elektrinę ant savo stogo ar galiu papildomai įsigyti ir dalį elektrinės iš saulės parko?

Vienam objektui nėra galimybės priskirti dvi saulės elektrines t.y. turėti nuosavą elektrinę ir elektrinę iš saulės parko. Kadangi objekte yra tik vienas skaitiklis, kuris nuskaito objekto gaminamą ir vartojama elektros energiją – apskaityti dviejų gamybos duomenų viename taške nėra galimybės.

Per kiek laiko atsiperka elektrinė iš Saulės parko?

Esame paskaičiavę, kad pasinaudojus valstybės parama, Saulės elektrinė atsiperka per maždaug 6-7 metus.
Daugiau informacijos apie planuojamus teikimus dėl kompensacijos įsigyti elektrinę iš Saulės parko galite rasti puslapyje apva.lt.

m

Naudokite Saulės šviesą kaip pagrindinį energijos šaltinį – gaminsite švarią elektros energiją, darydami teigiamą poveikį aplinkai.

This site is registered on wpml.org as a development site.